1. Dziś przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim przeżywającym ten czas urlopowy życzę miłego wypoczynku, jednocześnie przypominam, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wybcza, droga pod Nawrę ul. Chłopska., w przyszłą sobotę proszę o posprzątanie mieszkańców Wybcza, szosa pod Nawrę ul. Kazimierza.

3. Zapraszamy na różaniec odmawiany w środy i koronkę do Miłosierdzia odmawianą w piątki przed Mszami św.

4. W tym tygodniu wspominany: we wtorek Uroczystość MB Nieustającej Pomocy Głównej Patronki naszej diecezji, w środę Św. Ireneusza, w czwartek Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W przyszłą niedzielę Msza św. i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 8.30.

5. W czwartek po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam radę gospodarczą i duszpasterską do plebanii na kawę imieninową.

6. W sobotę 1 lipca od godz. 9.00 odwiedzę chorych.

7. Od soboty 01 lipca w Chełmnie rozpoczynają się uroczystości odpustowe i potrwają do środy 5 lipca włącznie szczegóły na plakacie w gablocie

8. W poniedziałek 03 lipca wyjeżdżamy na pielgrzymko - wycieczkę na Węgry. Zbiórka od godz. 5.00 wyjazd ok. 5.30 z parkingu przy kościele. W czasie mojej nieobecności zastępować mnie będzie Ks. kan. Tadeusz Kozłowski proboszcz z Nawry

9. Zachęcam do kupna gazet.

 

Zapowiedzi przedślubne

1) Paulina Jakubaszek st. wol. zam. Grzybno i Marcin Blumkowski st. wol. zam. Toruń par. Bł. Marii Karłowskiej. Zapowiedź druga.

Zmarł: W piątek wieczorem zginął w wypadku samochodowym

Ks. kan. dr Mirosław Gierko l. 41 proboszcz parafii Świecie nad Osą k/ Jabłonowa. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: "Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci..."