OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU05.04.2020r.

NIEDZIELA PALMOWA

BARDZO WAŻNE !!!

Drodzy parafianie w związku z wytycznymi Polskiego Rządu

Proszę usilnie:

W związku z decyzją Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. związaną ze stanem pandemii w Polsce

LICZBA UCZESTNIKÓW MSZY ŚWIĘTEJ LUB ADORACJI NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 5 OSÓB!

Do uczestnictwa w liturgii w kościele zapraszamy tylko Przedstawicieli Rodziny, która zamówiła intencję z zachowaniem rozporządzenia Ministerstwa, czyli nie więcej niż 5 osób.

Prosimy o wchodzenie do kościoła wejściem głównym jeśli w kościele będzie 5 osób to czekamy na zewnątrz. Spowiedź w bocznej kruchcie, do której wchodzimy przez kościół. Spowiadamy się na dwa metry od kapłana.

Pozostałych Wiernych gorąco prosimy o modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie.

OBRZĘDY NIEDZIELI PALMOWEJ I TRIDUUM PASCHALNEGO BĘDĄ SPRAWOWANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

Dziękujemy za zrozumienie!

Do 11 kwietnia zakaz przemieszczania się, na nabożeństwie w kościele może być maksymalnie 5 osób. W związku z tym proszę się modlić w domach, a Ks. Proboszcz będzie odprawiał Msze św. i nabożeństwa przy pustym kościele. Módlmy się za siebie nawzajem. niedzielę Palmowa i Triduum Paschalne, Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wigilia Paschalna sprawowane będą przy drzwiach zamkniętych kościoła, bez udziału wiernych, proszę także nie przynosić pokarmów do święcenia, bo ani w kościele ani poza nim nie wolno używać wody święconej. Uroczystość I Komunii w dniu 9 maja zostaje odwołana o terminie komunii naszych dzieci będziemy ustalać z rodzicami po Świętach Wielkanocy. Bardzo proszę o modlitwę i zrozumienie powagi chwili w jakiej się znaleźliśmy. Ks. Proboszcz Ks. Piotr Kociniewski.

1. Dziś niedziela palmowa pamiątka Uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Msze święte są sprawowane przy zamkniętych drzwiach bez udziału wiernych. Od poniedziałku do środy włącznie nie może być w kościele więcej jak 5 osób. Od Niedzieli Wielkanocnej liczba osób w kościele do 5 osób.

2. Przed nami najważniejsze dni w liturgii Kościoła Triduum Paschalne. Nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek rozpoczynamy o godz. 18.00. Wielką Sobotę o godz. 20.00. Rezurekcja w niedziele rano o godz. 6.00 bez procesji paschalnej,potem Msze św. o godz. 8.30, 10.30 i 12.00.

 

09.04.2020 Wielki Czwartek - Dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.

- godz. 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Nie ma ciemnicy. Pan Jezus w tabernakulum.

 

10.04.2020 Wielki Piątek - Dzień Męki i Śmierci Zbawiciela. Obowiązuje ścisły post paschalny. Nie ma na całym świecie żadnej Mszy św. Od godz. 9.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w tabernakulum i okazja do spowiedzi w bocznym wejściu kościoła, do którego wchodzimy przez kościół zachowując rozporządzenia KEP (do 5 osób w kościele), z przerwami na odpoczynek dla Ks. Proboszcza. Zachęcam do modlitewnego trwania w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

 

11.04.2020 Wielka Sobota

- Od godz. 7.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim na prawym bocznym ołtarzu NSPJ i okazja do spowiedzi w bocznym wejściu kościoła, do którego wchodzimy przez kościół zachowując rozporządzenia KEP (do 5 osób w kościele), z przerwami na odpoczynek dla Ks. Proboszcza.

- Ceremonie Wigilii paschalnej o godz. 20.00 Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

- Wigilia Paschalna (Liturgia Światła,wniesienie paschału z zakrystii, exzultet, liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. i Eucharystia, bez procesji). Za odnowienie przyrzeczeń chrztu można uzyskać odpust zupełny. Msza św. Wigilii Paschalnej jest najbardziej uroczysta w całym roku kościelnym.

- W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 6.00 rano, potem 8.30 o 10.30 i 12.00 (do 5 osób) na jednej Mszy św.

- W poniedziałek wielkanocny (II - gie święto) Msze św. według porządku niedzielnego, 8.30, 10.30, 12.00.

Niech godne przeżycie Wielkiego Tygodnia umocni naszą wiarę i napełni nas radością i pokojem Chrystusa Zmartwychwstałego.

3. Bardzo mocno zachęcamy do modlitwy rodzinnej i domowej. Prosimy o zatroszczenie się o seniorów

4. Zachęcamy do kupna gazet. Jest także arka, gazety są wyłożone w dzwonnicy kościoła. Niedziela jest także dostępna w internecie w wersji elektronicznej.

INTENCJE MSZALNE

Niedziela 05.04.20

o godz. 8.30 ++ Śp. Zdzisław Elwart, rodzice z obojga stron, Józef, Stefania, Franciszek, Jerzy Borowscy

o godz. 10.30 ++ Śp. Barbara i Stanisław Rygielscy

o godz. 12.00 ++ Śp. Jan i Agnieszka Marszałkowscy (z okazji urodzin)

o godz. 16.00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla Pauliny i Marcina Zwolan w 7 rocz. ślubu

 

Poniedziałek 06.04.20

o godz. 18.00 + Śp. Ryszard Mrzygłód (int. Zakładu Pogrzebowego P. Świebodzińskich z Unisławia)

 

Wtorek 07.04.20

o godz. 18.00 + Śp. Czesław Przybyłowicz (int. Zakładu Pogrzebowego P. Świebodzińskich z Unisławia)

 

Środa 08.04.20

o godz. 17.00 ++ Śp. Tomasz i Ryszard Sadowscy o łaskę nieba

o godz. 18.00 ++ Śp. Męża i Ojca Eugeniusz Motylewski (11 rocz. śm.) oraz dziadków i rodziców Urszulę i Leona Maciejewskich

 

Czwartek 09.04.20

o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej O błog. Boże dla wnuków Konrada i Malwiny Rowińskich

 

Piątek 10.04.20

o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej

 

Sobota 11.04.20

o godz. 20.00 Liturgia Wigilii paschalnej ++ Śp. Maria i Stanisław Mrzygłód (10 rocz. śm. Marii) oraz za dziadków z obojga stron

 

Niedziela 12.04.20

o godz. 6.00 Rezurekcja za parafian

o godz. 8.30 ++ Śp. Gabriela Maćkiewicz i rodzice z obojga stron

o godz. 10.30 ++ Śp. Kazimiera (k) i Feliks Krupscy

o godz. 12.00 ++ Śp. Roman Śliwiński (z okazji urodzin) i zm. z rodziny

 

Poniedziałek 13.04.20

o godz. 8.30 ++ Śp. Leokadia, Kazimierz, Stanisław Lisewscy

o godz. 10.30 ++ Śp. Zofia Jaka

o godz. 12.00 ++ Śp. Urszula (rocz. śm.) i Albin Jankowscy