XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08.2020 r.

1. Dziś XIX Niedziela Zwykła. Dziś druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolektę gospodarczą. Zaplanowaliśmy ogrodzić teren przy plebanii i wyremontować budynek gospodarczy.

2. Trwają wakacje. Wszystkim przeżywającym ten czas urlopowy, naszym gościom, Dyrekcjom obu szkół nauczycielom i katechetom a przede wszystkim uczniom życzę miłego wypoczynku i bezpiecznych wakacji, jednocześnie przypominam, że nie ma wakacji od Pana Boga.

3. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia dożynki diecezjalne w Nowej Wsi Królewskiej koło Wąbrzeźna. Nasze dożynki parafialne będą w niedzielę 23 sierpnia o godz. 12.00.

4.W przyszłą niedzielę 16 sierpnia zbiórka do puszek i Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, poszkodowanych przez potężną eksplozję w porcie.

4. Zapraszamy na różaniec odmawiany w środy i Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawianą w piątki przed Mszą Św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu wspominamy. W poniedziałek Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek Św. Klary z Asyżu, w piątek Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. jak w niedzielę 8.30, 10.30 i 12.00, na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów odpust w Trzebczu suma o godz. 12.30 Proszę zgłaszać chorych do których mogę przyjechać z Panem Jezusem.

6. Zachęcamy do kupna gazet, gazety są wyłożone na bocznym ołtarzu. Gazety można także nabyć u ministranta w dzwonnicy kościoła.

Zapowiedzi przedślubne:

1) Sara Prowadzisz zam. Grzybno i Patryk Semmling zam. Toruń.

2) Michał Kalemba zam. Wybczyk i Joanna Popławska- Ziętek zam. Toruń.

Niedziela 09.08.20

o godz. 8.30 ++ Śp. Piotr Cesarz i Józef Kurdynowski

o godz. 10.30 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla bliźniaków Marii i Jana z okazji 70 rocz. urodzin

o godz. 12.00 + o radość nieba dla Śp. Romana Urbańskiego

Poniedziałek 10.08.20

o godz. 18.00 ++ Śp. Ryszard Obermueller i zm. z rodziny Obermueller i Janiszewskich (int. od bratowej Krystyny z rodziną)

Wtorek 11.08.20

o godz. 18.00 ++ Śp. Daniela Korbal (int. od uczestników pogrzebu)

Środa 12.08.20

o godz. 18.00 ++ Śp. O łaskę nieba dla Ryszarda i Tomka Sadowskich i całej rodziny Zdyblów

Czwartek 13.08.20

o godz. 18.00 + Śp. Stanisław Prowadzisz (rocz. śm.)

Piątek 14.08.20

o godz. 17.00 + Śp. Joanna Rusin (5 rocz. śm.) (int. od syna Marka z rodziną)

o godz. 18.00 O błog. Boże, potrzebne łaski i opiekę MB dla Zygmunta z okazji 80 rocz. Urodzin (int. od żony i dzieci)

o godz. 19.00 ++ Śp. Teresa (12 rocz. śm.) i Kazimierz Roman (nazwisko) i zm. z obojga stron

Sobota WNMP 15.08.20

o godz. 8.30 + Śp. Roman Śliwiński (int. od uczestników pogrzebu)

o godz. 10.30 ++ Śp. Zdzisław Elwart, rodzice z obojga stron Józef, Stefania, Franciszek i Jerzy Borowscy

o godz. 12.00 Dziękczynna z prośbą o błog. Boże, opiekę MB dla rodziny Rowińskich w kolejną rocz. sakramentu małżeństwa

Niedziela 16.08.20

o godz. 8.30 ++ Śp. Leokadia, Kazimierz, Henryk i Stanisław Lisewscy

o godz. 10.30 + Kazimierz Drążkowski (k. rocz. śm.)

o godz. 12.00 ++ Śp. Marian (rocz. śm.( i Władysława (k) Kurdynowscy, dziadkowie Tarnowscy i Kurdynowscy